Archiwum maj 2018


maj 14 2018 Portale społecznościowe
Komentarze: 0

 Korzystanie z portali społecznościowych staje się coraz bardziej popularne. Mowa tu o zarówno przestarzałych formach zespalania się z pewną grupą osób jak na przykład nasza-klasa jak i coraz bardziej popularnym facebook’u, który swego właściciela uczynił najmłodszym odnotowanym multimiliarderem świata.

Popularnośc portali społecznościowych

W dobie powszechnej modernizacji świata portale społecznościowe pełnią funkcje o charakterze przede wszystkim komunikacyjnym. Dzięki komunikatorom w postaci różnego rodzaju czartów, możemy wygodnie, pogadać ze starym kumplem albo dowiedzieć się, co słuchać u naszej koleżanki z czasów studiów. Oprócz miłej, lecz stosunkowo powierzchownej gadki, mamy możliwość szybkiego przejrzenia zdjęć w galerii nauczyciela z liceum, skontrolowania statusu cywilnego młodzieńczej miłości sprzed lat oraz dodania własnych zdjęć prezentujących historię naszego życia opcjonalnie park, zamek lub krajobraz. W zasadzie możemy dodać zdjęcia, jakie tylko chcemy, pamiętajmy jednak, że osoba znajdująca się na nich ma prawo zgłosić naruszenie w razie szczególnych przypadków. Skoro mowa o zdjęciach nie tylko na samych, na stronach, co ważniejszych portali społecznościowych istnieje opcja oznaczenia na zdjęciu wszystkich, którzy się na nim znajdują. W przypadku, gdy dana osoba również posiada konto w danym serwisie, oznaczenie będzie odnosiło się do strony jej profilu. Jeżeli wybrana osoba takiego konta nie ma- oznacznik będzie jedynie pustym napisem.
Korzystanie z modniejszych portali społecznościowych nieodzownie łączy się z dostawaniem zaproszeń czy też samodzielnym tworzeniem różnych równie modnych wydarzeń, które w dzisiejszym slangu młodzieżowym przyjmują miano eventów [ang. event – wydarzenie]. W szybki sposób możemy zaprosić sporą grupkę osób na powiedzmy planowane przez nas urodziny, nie odzywając się przy tym żadnym słowem, nie wykręcając żadnego numeru telefonu. Jedyne, co nam potrzebne to dostęp do Internetu, sprawna klawiatura i umiejętność sklecenia 2-3 zdań. Jeżeli jednak niektórzy z naszych znajomych nie posiadają konta na takim portalu, a my bardzo, bardzo chcemy, aby zagościli na naszej imprezie trzeba się trochę wysilić i jednak podnieść słuchawkę od telefonu albo i nawet zaprosić takich kumpli osobiście (tak! Takie coś stale jest robione!).
Portale społecznościowe są od ludzi dla (jak sama nazwa wskazuje) ludzi. Jednak czy rozmowy z obliczem komputera zamiast rozmówcy przed nami są naprawdę tak ludzkie jak mogłoby się wydawać?

Usuwanie konta social media - facebook, instagram, tinder badoo

Poradniki krok po kroku jak usunąć swój profil w danym serwisie społecznościowych lub randkowym portalu:

Facebook

 http://ktosiek.pl/jak-usunac-konto-na-facebooku/

Instagram

 http://ktosiek.pl/jak-usunac-konto-na-instagramie/

Badoo

 http://ktosiek.pl/jak-usunac-konto-na-badoo/

Tinder

 http://ktosiek.pl/jak-usunac-konto-na-tinderze-krok-po-kroku/

mediarank : :